Mobil: +421 948 89 99 89 E-mail: roman.pinke@biofil.sk  www.biofil.sk

 • English
 • Română
 • Magyar

Zlepšovanie kvality pôdy, zdravie pôdy

Chráni pôdu, zvyšuje výnosy

BIOFIL® Strážca pôdy, spoľahlivá ochrana

Zloženie bakteriálneho produktu BIOFIL® Strážca pôdy na inokuláciu pôdy špecificky zvyšuje počet prospešných mikroorganizmov, podporuje výživu rastlín, zdravie rastlín a budovanie štruktúry pôdy. Harmonicky zapadá do biologického systému rastlina – pôda – mikróby.

Chráňme spoločne zdravie našej pôdy a rastlín!

Používajte aj vy náš prípravok na ochranu pôdy BIOFIL® Strážca pôdy pre ekologický rast plodín!

Výhody používania inokulačného prípravku na ochranu pôdy BIOFIL® Strážca pôdy:

 • Je to spoľahlivý ochranný prostriedok, ktorý dokáže biologicky kontrolovať šírenie rastlinných patogénnych húb.
 • Prioritný vplyv s cieľom zdravia pôdy a rastlín!
 • Ochrana šetrná k životnému prostrediu.
 • Môže sa používať aj v kombinácii s inými produktmi BIOFIL.
 • Môže sa používať v kombinácii Produkmi BIOFIL špecifickými pre pH, na dosiahnutie maximálnej účinnosti.
 • Aplikácia sa odporúča pred sejbou a pri žatve v kombinácii s látkou na urýchlenie rozkladu rastlinných zvyškov.
 • Môže sa miešať s kvapalnými hnojivami a listovými hnojivami.

BIOFIL® Klíma na zlepšenie štruktúry pôdy a vodnej bilancie pôdy

Inokulačný prípravok na ochranu pôdy BIOFIL® Klíma bol vyvinutý výskumníkmi špeciálne na zmiernenie nepriaznivých účinkov klimatických zmien. Náhle dažde a obdobia sucha majú škodlivý vplyv na našu už aj tak namáhanú pôdu. Prípravok BIOFIL Klíma buduje štruktúru pôdy, zlepšuje vodnú bilanciu, zintenzívňuje život v pôde a zabraňuje vyplavovaniu živín. Prípravok sa odporúča najmä na piesočnaté pôdy a pôdy s piesočnatými ílovitými fyzikálnymi vlastnosťami, na humózne piesočnaté pôdy alebo kypré pôdy s degradovanou poróznosťou.

Výhody používania inokulačného prípravku BIOFIL® Klíma:

 • Zlepšuje sa zadržiavanie vody v pôde.
 • Znižuje sa vystavenie rastliny suchu.
 • Zvyšuje sa bezpečnosť plodín.
 • Zlepšuje pôdu s narušenou štruktúrou a zabraňuje sprašeniu a degradácii pôdy, ktorá ešte nebola poškodená.
 • V niektorých typoch pôdy (napr. piesočnatých pôdach) sa vytvára jemná drobivá štruktúra pôdy.
 • Odpor pôdy sa znižuje, kultivácia sa stáva jednoduchšou a spotrebuje sa menej nafty.
 • Jeho použitie je jednoduché a flexibilné a možno ho kombinovať so známymi a osvedčenými produktmi BIOFIL®.
 • Je šetrný k životnému prostrediu a môže sa používať v biologickom poľnohospodárstve.

Klíma

Pôdny inokulačný bakteriálny prípravok BIOFIL® KLÍMA na zlepšenie štruktúry pôdy a vodnej bilancie pôdy možno aplikovať na piesočnaté pôdy, piesočnaté hliny, pôdy s piesočnatými ílovitými fyzikálnymi vlastnosťami, humózne piesočnaté pôdy, kypré pôdy s degradovanou poróznosťou (pH 5,0 – 8,0) na stimuláciu mikrobiálneho života a štruktúry pôdy, a na zlepšenie vodnej bilancie pôdy a rastlín, vo všetkých plodinách na ornej pôde a v záhradníctve, , v závislosti od vlhkosti pôdy a aplikačného zariadenia v dávke 50 až 400 l/ha, postrekom na pôdu v čase prípravy pôdy alebo najneskôr pri sejbe a následnou orbou do hĺbky 5 až 10 cm.

Produkt má dve zložky:
dávka zložky „A3“: 1-2 l/ha (2 l/ha pri záhradníckych plodinách).
dávka aditívnej zložky „Extra“: 1-2 l/ha (najmenej 2 l/ha pre piesočnaté pôdy s menej ako 1,5 % humusu a pre záhradnícke plodiny).

Aditívnu zložku BIOFIL® „Extra“ možno použiť aj v kombinácii s akýmkoľvek iným produktom BIOFIL®! Pred aplikáciou sa odporúča vykonať skúšku miešateľnosti!

Použitie týchto výrobkov sa neodporúča v prípade pôd so silnou väzbou – ílovitých hlín, hlín alebo ílových pôd! Pri bezorbovej (tzv. no till) alebo priamej sejbe sa prípravok môže aplikovať do výsevnej brázdy v dávke 30-40 l/ha.

Vlastnosti:

 • Priemerný počet živých zárodkov:
  komponent „A3“: 1,12 x109buniek/ml.
 • Z hľadiska verejného zdravia nie je toxický, nebezpečný a neinfekčný pre rastliny, zvieratá a ľudí.

Zloženie:

komponent „A3“: Kmene Kocuria sp., Pseudomonas sp., Azospirillum sp.
Aditívna zložka „BIOFIL Extra“: rastlinné výťažky, cukry rastlinného pôvodu, voda.

Extra

Aditívna zložka  BIOFIL® Extra je univerzálna prísada pre všetky produkty BIOFIL®! Špeciálna zmes sacharidov rastlinného pôvodu, stopových prvkov a vitamínov, ako aj esenciálnych aminokyselín, ktorá pomáha bakteriálnym kmeňom v produktoch BIOFIL® rásť rýchlejšie a vo väčšom rozsahu za kratší čas. Zároveň významne pomáha zmierňovať negatívne účinky na život v pôde tým, že poskytuje prospešné zložky pre pôdnu mikroflóru.

Odporúčaná dávka aditívnej zložky „Extra“: 1-2 l/ha (najmenej 2 l/ha pre piesočnaté pôdy s menej ako 1,5 % humusu a pre záhradnícke plodiny).

Prípravok sa môže používať aj s hnojivami a pesticídmi!

Aditívnu zložku BIOFIL® „Extra“ možno použiť aj v kombinácii s akýmkoľvek iným produktom BIOFIL®! Pred kombináciou s inými výrobkami sa odporúča vykonať skúšku miešateľnosti!

Vlastnosti:

 • pH prípravku (v 10 % vodnej suspenzii):
  7,57 ± 0,5.
 • Z hľadiska verejného zdravia nie je toxický, nebezpečný a neinfekčný pre rastliny, zvieratá a ľudí.

Zloženie:

Rastlinné výťažky, cukry rastlinného pôvodu, voda.

Strážca pôdy

Pôdny inokulačný bakteriálny prípravok BIOFIL® Strážca pôdy  na stimuláciu mikrobiálneho života v pôdach s rôznym chemickým zložením (pH 4,5-9), vo všetkých plodinách pestovaných na ornej pôde a v záhradníctve, v dávke 0,2-0,4 l/ha, v závislosti od vlhkosti pôdy a aplikačného zariadenia, v množstve 50-400 l/ha vody, postrekom na pôdu v čase prípravy pôdy alebo najneskôr pri sejbe a následnou aplikáciou do hĺbky 5-10 cm.

 BIOFIL® Strážca pôdy sa môže používať aj počas vegetačného obdobia v dávke 0,4 l/ha pri maximálnej koncentrácii 0,5 %, aplikovanej počas intenzívneho vegetačného obdobia, ale v tomto prípade sa musí prípravok aplikovaný na rastlinu zmyť na povrch pôdy zavlažovaním.

Pri bezorbovej (tzv. no till) alebo priamej sejbe sa prípravok môže aplikovať do výsevnej brázdy v dávke 10-20 l/ha. Pri aplikovaní sa musí zabezpečiť nepretržité miešanie roztoku v nádrži. Nemiešajte s baktericídnymi prípravkami!

Vlastnosti:

 • Priemerný počet živých zárodkov: 1,26 × 109buniek/ml.
 • Z hľadiska verejného zdravia nie je toxický, nebezpečný a neinfekčný pre rastliny, zvieratá a ľudí.

Zloženie:

Baktérie Bacillus sp.

Listové hnojivá

BIOFIL® Alga - prírodný zvyšovač výnosov

BIOFIL® Alga je mikrobiologický prípravok obsahujúci dva kmene mikrorias a tri kmene pôdnych baktérií, jedinečné listové hnojivo na domácom trhu. Na základe štúdií vykonaných s BIOFIL® Alga možno zhrnúť, že ošetrené rastliny vykazujú vyšší rozvoj koreňov, zvyšujú sa ich zelené plochy a obsah chlorofylu, a rastie výnos z úrody. Výrazne sa zlepšila aj všeobecná odolnosť voči stresu, a teda aj voči suchu.

Výhody používania listového hnojiva BIOFIL® Alga:

 • Prípravok obsahuje jedinečne vysokú koncentráciu živých rias.
 • Obsahuje dobre známe baktérie podporujúce rast rastlín (PGP) s preukázanými účinkami.
 • Obsahuje tiež látky podobné rastlinným hormónom a fytohormóny produkované mikroorganizmami výrobku na podporu odolnosti, tvorbu plodov a zvýšenia úrody.
 • Prípravok obsahuje základné makro-, mezo- a mikroprvky v organickej väzbe a dodáva rastlinám aj aminokyseliny, vitamíny a bioaktívne látky.
 • Je účinným pomocníkom rastlín pri boji proti niektorým hubovým infekciám.
 • Mikroriasy a bakteriálne kmene použité v prípravku pôsobia pri aplikovaní na povrch listov, pričom niektoré z nich sú schopné kolonizovať zložky fylosfé Vďaka kolonizačnému spojeniu prípravok vyvoláva dlhotrvajúci účinok, účinné látky sa postupne absorbujú v priebehu času na povrchu listov.
 • Prípravok zlepšuje odolnosť rastliny voči stresu, takže pomáha zvyšovať výnosy kondiciovaním rastliny a posilňuje jej odolnosť voči stresu.

TERRAHUMIN növénykondicionáló készítmény

Humin- és fulvosavakat, makro-, mezo- és mikroelemeket tartalmazó lombtrágya. A termékben található humin- és fulvosavak – természetes komplexképző tulajdonságuk segítségével – képesek közvetlenül a növényi sejtekhez eljuttatni a tápelemeket, vegyületeket, azok hasznosulását fokozzák.

A növényben általánosan serkentik azok élettani folyamatait, helyreállítják a kémiai egyensúlyt, harmonizálják és aktiválják a növényélettani folyamatokat. Fokozzák a stressztűrést, serkentik a növekedést és termésképződést. A huminsavak elsősorban a gyökértömeg növekedését segítik elő, ezáltal fokozzák a talajból felvehető tápanyagok és víz mennyiségét.

A TERRAHUMIN lombtrágya alkalmazásának előnyei:

 • A készítmény erősíti és energiával látja el a növényt.
 • Növeli a növények stressztűrő képességét (pl.: fagy, aszály, mechanikai és egyéb szöveti sérülésekkel szemben).
 • Fokozza a kórokozókkal szemben kialakuló ellenálló képességet.
 • Harmonikus tápanyag gazdálkodást biztosít.
 • Jobb minőségű, magasabb terméshozam elérését teszi lehetővé.

Alga

Na ošetrenie všetkých plodín na ornej pôde, aplikované v dávke 1-2 l/ha, dvakrát počas vegetačného obdobia s množstvom vody 250-300 l/ha.

V záujme ochrany včiel a iného opeľujúceho hmyzu, zákaz používania v období kvitnutia! Zákaz používania v prítomnosti kvitnúcej buriny!

Počas aplikácie sa vyhýbajte silnému slnečnému žiareniu, veternému počasiu a silnému dažďu! Nemiešajte s algicídnymi, baktericídnymi a fungicídnymi prípravkami!

Vlastnosti:

 • Priemerný počet živých zárodkov:
  Zložka rias: najmenej108buniek/ml.

Bakteriálna zložka: najmenej 5 x 106 buniek/ml.

 • Z hľadiska verejného zdravia nie je toxický, nebezpečný a neinfekčný pre rastliny, zvieratá a ľudí.

Zloženie:

zložka z mikrorias: 0,30 m/m%; kmene mikrorias: Chlorella vulgarisChlorella zofingiensis; bakteriálna zložka: 0,05 m/m%; bakteriálne kmene: Azotobacter vinelandiiAzospirillum canadenseBacillus proteolyticus; zložky kultivačnej tekutiny.

TERRAHUMIN

A készítmény felhasználható elsősorban kalászos, kukorica, napraforgó, repce, szója, alma, cirok, pohánka, cukorrépa, burgonya, dohány kultúrákban, 2-4 l/ha dózisban, 200-400 l/ha vízmennyiséggel kijuttatva. (A részletes kijuttatási dózisok az alábbi letölthető anyagban elérhetőek!) Egyéb növénykultúrák esetében keresse szaktanácsadóját!

Növényvédő szerekkel és más termésnövelő anyagokkal történő együttes kijuttatás előtt keverési próbát szükséges végezni! Kijuttatás során kerülni kell az erős napsugárzást, szeles időjárást, heves esőzést!

A készítmény felhasználása az Agro-ökológiai programban +1 pontot ér!

Tulajdonságok:

 • Huminsav tartalom: 3,5 m/m%
 • N tartalom: 5 m/V%.
 • P2O5 tartalom: 10 m/V%.
 • K2O tartalom: 2,5 m/V%.

Összetétel: műtrágyák, K-humát, víz.

Produkty špecifické pre pH pôdy

Aj pre extrémne pôdy

Kyslé, zásadité, s akumuláciou solí

Žiaľ, väčšina pôd v našej krajine nemá neutrálne pH. Už mnoho rokov existuje veľký dopyt po novom sortimente výrobkov určených špeciálne pre pôdu v chudobných alebo degradovaných oblastiach. Takto sme vyvinuli vlastné izoláty bakteriálnych kmeňov z pôd Karpatskej kotliny, ktoré na rozdiel od tradičných inokulačných kmeňov dokážu účinne pôsobiť aj v extrémnych pôdach.

Výhody inokulačných prípravkov špecifických pre pôdu

 • Je schopná produkovať zvýšenie úrody v kyslej, alkalickej a normálnej pôde, v suchých a zasolených podmienkach.
 • Obsahuje pôdne špecifické bakteriálne kmene izolované z pôd Karpatskej kotliny.
 • Inokulačné prípravky sú tvorené bakteriálnymi kmeňmi, ktoré sú prispôsobené miestnym klimatickým a pôdnym podmienkam.
 • Kmene testované pomocou metodiky kolonizácie a kompetície: kmene si navzájom nebránia v činnosti a v niektorých prípadoch sa dokonca podporujú a pomáhajú
 •  

Kyslé

Na stimuláciu pôdneho života v kyslých pôdach (pH 4-7), v množstve 1,0 l/ha, v závislosti od aplikačného zariadenia s množstvom vody 50-400 l/ha, ako postrek na pôdu počas predsejbovej a predsadbovej prípravy a s následnou orbou. Pred použitím pretrepte! Prípravok sa nesmie miešať s baktericídnymi a fungicídnymi prípravkami!

Vlastnosť:

 • Priemerný počet živých zárodkov: 1,5 × 109buniek/ml.
 • Z hľadiska verejného zdravia nie je toxický, nebezpečný a neinfekčný pre rastliny, zvieratá a ľudí.
 • Prípravok obsahuje 7 kmeňov baktérií.

Zloženie:

Bacillus simplex, Pseudomonas frederiksbergensis, Agreia pratensis, Paenibacillus peoriae, Exiguobacterium acetylicum, Azospirillum largimobile, Azospirillum brasilense

Normálne

Na stimuláciu pôdneho života v neutrálnych pôdach (pH 6-8), v množstve 1,0 l/ha, v závislosti od aplikačného zariadenia s množstvom vody 50-400 l/ha, ako postrek na pôdu počas predsejbovej a predsadbovej prípravy a s následnou orbou. Prípravok sa nesmie miešať s baktericídnymi a fungicídnymi prípravkami!

Vlastnosť:

 • Priemerný počet živých zárodkov: 1,5 × 109buniek/ml.
 • Z hľadiska verejného zdravia nie je toxický, nebezpečný a neinfekčný pre rastliny, zvieratá a ľudí.
 • Prípravok obsahuje 7 kmeňov baktérií.

Zloženie:

Pseudomonas jessenii, Arthrobacter crystallopoietes, Kocuria rosea, Azospirillum brasilense kmene, Azospirillum largimobile

Zásadité

Na stimuláciu pôdneho života v zásadových pôdach (pH 7-9), v množstve 1,0 l/ha, v závislosti od aplikačného zariadenia s množstvom vody 50-400 l/ha, ako postrek na pôdu počas predsejbovej a predsadbovej prípravy a s následnou orbou. Pred použitím pretrepte! Prípravok sa nesmie miešať s baktericídnymi a fungicídnymi prípravkami!

Vlastnosť:

 • Priemerný počet živých zárodkov: 1,5 × 109buniek/ml.
 • Z hľadiska verejného zdravia nie je toxický, nebezpečný a neinfekčný pre rastliny, zvieratá a ľudí.
 • Prípravok obsahuje 7 kmeňov baktérií.

Zloženie:

Pseudomonas jessenii, Arthrobacter crystallopoietes, Pseudomonas chlororaphis, Exiguobacterium acetylicum, Azospirillum brasilense, Azospirillium largimobile, Azospirillum irakense

Produkty špecifické pre rastlinu

V našej krajine sa kŕmne bielkoviny využívajú prevažne zo sóje. S cieľom uspokojiť rastúci podiel dopytu po sóji a hrachu z domácej produkcie sa zvýši ich pestovateľská plocha a budú využívať rôzne dotácie.

VÝHODY NAŠICH PRODUKTOV ŠPECIFICKÝCH PRE DANÚ KULTÚRU

 • Stimulujú život v pôde,
 • podporoujú vývoj a rast bôbovitých rastlín,
 • ich účinkami je rastlina odolnejšia voči stresu a zdravšia,
 • ich použitie preukázateľne zvyšuje výnosy a zlepšuje výživovú hodnotu (pokusy na ornej pôde).

Hrach

Prípravok na inokuláciu pôdy BIOFIL Hrach obsahuje symbiotický kmeň, ktorý je vysoko účinný pre tvorbu hrčiek a silného viazania dusíka pri hrachu.

Po ošetrení prípravkom na inokuláciu pôdy BIOFIL Hrach sa pozoruje intenzívny rast hrčiek. Tým sa zlepšuje zásobovanie rastlín dusíkom, hrach bude zdravší a odolnejší voči chorobám. Výnosy plodín sa môžu výrazne zvýšiť až o 10-20 %.

Zlepšuje sa aj kvalita a výživová hodnota plodín. V rámci technológie sa odporúča používať prípravok na inokuláciu pôdy BIOFIL Hrach v kombinácii s prípravkami BIOFIL špecifickými pre pH pôdy.

Kmeň baktérií (Rhizobium leguminosarum) v prípravku je špecifický pre hostiteľskú rastlinu a okrem hrachu (Pisum sativum) je vhodný aj na inokuláciu bôbu záhradného (Vicia faba), viky (Vicia spp.), šošovice (Lens culinaris) a hrachora (Lathyrus spp.).

Sója DUPLO

Prípravok na inokuláciu pôdy BIOFIL Sója DUPLO obsahuje symbiotické bakteriálne kmene viažucich dusík (Bradyrhizobium japonicum ) a hrčkotvorné baktérie  (Ensifer sp.).

Tvorba hrčiek u sóje účinným spôsobom ovplyvní zdravotný stav rastliny a jej zásobovanie dusíkom. Výnosy plodín sa môžu zvýšiť až o 10-20 %.

Dusík, ktorý zostáva v pôde po kultivácii, je tiež prospešný pre výnos nasledujúcej plodiny. Prípravok na inokuláciu pôdy BIOFIL Sója DUPLO sa odporúča používať v kombinácii s prípravkami BIOFIL špecifickými pre pH pôdy. Pôdne inokulanty BioFil® špecifické pre pôdu a BioFil® Sója DUPLO sa odporúčajú aplikovať aj pri použití osiva sóje už inokulovanej baktériami spôsobujúcimi hľuznatosť.

Bakteriálny kmeň Bradyrhizobium japonicum je špecifický pre svoju hostiteľskú rastlinu a tvorí hľuzy len na sóji, nie na iných pestovaných bôbovitých rastlinách.

Látka na urýchlenie rozkladu rastlinných zvyškov

Bakteriálny prípravok BIOFIL na rozklad pozberových zvyškov  zabezpečuje účinný a rýchly rozklad zvyškov rastlinných stoniek, listov a koreňov. Týmto spôsobom sa získavajú cenné živiny pre ďalšiu rastlinnú kultúru.

Produkt obsahuje také bakteriálne kmene, ktoré sú prítomné v pôvodnej domácej pôde, ale zvyčajne v malom množstve. Použitím tohto výrobku možno dosiahnuť rýchly a intenzívny rozklad celulózy. Baktérie, ktoré obsahuje, sa množia už aj pri nízkych teplotách pôdy. Keďže je zložený z bakteriálnych kmeňov so širokou toleranciou voči chemizmu pôdy, možno prípravok na rozklad zvyškov rastlinných stoniek, listov a koreňov účinne používať na kyslých, alkalických aj normálnych pôdach. BIOFIL Szárbontó obsahuje bakteriálny kmeň s vysokým obsahom dusíka, takže pri orbe strniska nie je potrebné dopĺňať dusík. Prípravok účinne kontroluje škodlivé patogénne huby, ktoré sa rozrastajú v pôde.

Rozkladač

Pre priemerné množstvo zvyškov stebiel k 0,5 l prípravku BIOFIL Rozkladač pozberových zvyškov pridajte 0,5 l prípravku BIOFIL špecifickú pre pH pôdy, a aplikujte s 25-50 alebo 200-400 l/ha vody v závislosti od použitého aplikačného zariadenia. Potom uskutčníme zaoranie strniska. V prípade veľkého množstva zvyškov stoniek použite 1 l/ha prípravku BIOFIL Szárbontó. Ak sa po slnečnici a kukurici plánuje v danom roku nejaká následná plodina, k 1 l prípravku BIOFIL Szárbontó pridajte 0,5 – 1 l prípravku BIOFIL špecifickú pre pH pôdy. Prípravok je najúčinnejší, ak sa aplikuje na časti stonky bezprostredne pred ich zaoraním.

Vlastnosť:

 • Priemerný počet živých zárodkov: 1,6 × 109buniek/ml.
 • Z hľadiska verejného zdravia nie je toxický, nebezpečný a neinfekčný pre rastliny, zvieratá a ľudí.

Zloženie:

Cellvibrio fibrivorans, Brevundimonas mediterranea, Achromobacter spanius, Azotobacter chroococcum

Mykorhíza

Maximalizácia príležitostí na rast

Priaznivé vlastnosti mykorhíz v poľnohospodárstve boli dokázané mnohými štúdiami. Mykorhízne huby vytvárajú s hostiteľskou rastlinou symbiotický, vzájomne prospešný vzťah. Keďže životaschopnosť mykorhíznych húb závisí priamo od rastliny a nie od jej prostredia, sú vždy prispôsobené plodine a jej potrebám. Rastlina dodáva mykorhíze najmä rôzne cukry, ktoré vznikajú pri fotosyntéze, zatiaľ čo mykorhíza poskytuje rastline živiny (napr. dusík, fosfor, draslík) a vodu.

 Resid MG je mikrogranulárny prípravok na biologické ošetrenie pôdy, ktorý obsahuje nový a na domácom trhu jedinečný druh mykorhíznej huby Glomus iranicum var. tenuihypharum.

VÝHODY MYKORHÍZNEJ INOKULÁCIE

 • Vždy účinná,
 • Vzájomne prospešný vzťah s rastlinou,
 • Produkcia mycélia mimo korenia,
 • Sporulácia mimo korenia,
 • Môže sa aplikovať aj v kombinácii s hnojivami vo vysokých koncentráciách,
 • Zvýšený príjem živín a vody rastlinami, fotosyntetická aktivita,
 • Zlepšenie fyziologickej aktivity rastlín, pozitívny vplyv na hormonálnu rovnováhu rastliny,
 • Zlepšenie štruktúry pôdy.

Resid MG

Resid MG je mikrogranulovaný (priemer 1 mm) koncentrovaný pôdny inokulant s mykoríznym fungicídnym prípravkom špeciálne vyvinutý na ošetrenie poľných plodín (okrem kapustových). Prípravok sa aplikuje v dávke 10 kg/ha na osivové lôžko súčasne s výsevom pri týchto plodinách: ozimné a jarné obilniny, kukurica, ryža, cirok, trávy, slnečnica, sója, bavlna, lucerna, strukoviny.

Pri aplikácii sa vyhnite súbežnej aplikácii s rôznymi fungicídmi a pôdnymi dezinfekčnými prípravkami, prípadne požiadajte svojho poradcu o pomoc s kompatibilitou!

Vlastnosti:

 • Počet mykorrhizných spór:
  najmenej 16 ks/g.
 • Objemová hmotnosť:
  1,514g/cm3.
 • Z hľadiska verejného zdravia nie je toxický, nebezpečný a neinfekčný pre rastliny, zvieratá a ľudí.

Zloženie:

Glomus iranicum var. tenuihyparum var. nov. mykorhízna huba, polyvinylalkohol, prírodné ílové nosiče.

Resid HC

Resid HC je mikrobiologický prípravok na ošetrenie osiva v koncentrovanej forme (zmáčateľný prášok) vhodný na ošetrenie osiva. Prípravok sa aplikuje v dávke 1 kg na množstve osiva siateho na jeden na hektár. Pred ošetrením osiva prípravkom sa odporúča navlhčiť osivo 1-2 % (w/w) vody, aby sa podporila priľnavosť. Používanie Resid HC sa odporúča najmä pri pestovaní týchto plodín na ornej pôde:  ozimná a jarná pšenica, raž, jačmeň, ovos, tritikale, kukurica, slnečnica, sója a strukoviny.

Prípravok sa môže používať aj v kombinácii s niektorými prípravkami na vlhčenie osiva a inými prípravkami na ošetrenie osiva!

Pri aplikácii/používaní sa vyhnite súbežnej aplikácii s rôznymi fungicídmi a pôdnymi dezinfekčnými prípravkami a požiadajte svojho poradcu o radu ohľadom kompatibility!

Vlastnosti:

 • Počet mykorrhizných spór:
  najmenej 30 ks/g.
 • Z hľadiska verejného zdravia nie je toxický, nebezpečný a neinfekčný pre rastliny, zvieratá a ľudí.

Zloženie:

Glomus iranicum var. tenuihyparum var. nov. mykorhízne huby, prírodné nosiče ílu.

Fehérné Boros Irén

területi képviselő
Jász-Nagykun-Szolnok, Békés

Telefon: 06 (30) 180-5888
E-mail: info@terragro.hu